No seniem laikiem pirti novērtēja par spēju stiprināt veselību un atgūt spēkus. Šodien pirts apmeklējums var aizvietot daudzas kosmētiskās procedūras, jo pirtī var veikt masāžu ar eļļām, pilnīgu vai ķermeņa ietīšanas procedūras.Turklāt, pirts apmeklējums veicina atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem. Tomēr daudzi cilvēki jauc pirti ar restorānu, apmeklē pirti, lai atzīmētu svarīgo notikumu, ņemot līdzi alkoholu un uzkodas. Labumu no pirts procedūrām ar maltīti un alkoholiskiem dzērieniem nevar būt. Pērties nepieciešams tā, lai tas būtu veselīgi.

Kad cilvēks pavada dažas minūtes pirti, viņam uzlabojas asinsrite, šūnas tiek piesātinātas ar skābekli, izvada toksīnus un uzlabo vielmaiņu. Lai atpūta pirtī būtu tikai uz labumu, vajadzētu ievērot dažus noteikumus. Centieties atvēsināt ķermeni pakāpeniski. Nav ieteicams strauji atdzesēt ķermeni. Vispirms jums ir nepieciešams pasēdēt ģērbtuve, atpūsties, bet pēc tam nomazgāties siltā vai vēsā dušā. Pēc tam var droši ienirt baļļā. Šāda veida pāreja no karstuma uz aukstumu palīdz trenēt asinsvadu sistēmu izvairoties asinsvadu spazmas.

Apmeklējot pirtis, nepieļaujiet pārkaršanas. Ja jūs pirmo reizi dodaties uz pirti, pērties sāciet ar ļoti īsiem piegājieniem( ne vairāk kā divas minūtes), lai organisms spētu pielāgoties temperatūras izmaiņām. Ar katru nākamo apmeklējuma reizi palieliniet uzturēšanās laiku pārī līdz piecām septiņām minūtēm. Ja pirtī jums nesareibst galva, palieliniet laiku līdz 10-15 minūtēm. Neaizmirstiet uzpildīt šķidruma zudumu. Stipra svīšana pirtī izraisa dehidratāciju, minerālsāļu zuduma. Pēc pēršanās nepieciešams dzert tēju ar medu, ogu dzērienu un minerālūdeni bez gāzes.

Pirms pirts apmeklējuma nav ieteicams daudz ēst. Divas stundas pirms apmeklējuma ārsti iesaka apēst kaut ko vieglu: salātus, sautētus dārzeņus, augļus, dārzeņu zupu. Pirtī var iekost kādu musli vai ābolu. Vēl viens ieteikums tiem, kas iet uz pirti: nav vēlams daudz izmantot ēteriskās eļļas pirtī. Tas ir veselīgas un patīkamas, eļļas palīdz uzlabot ārstēšanas efektu, bet tikai tad, ja jūs izmantojat dabīgi tīrus produkts. Eļļas ar ķīmiskām piedevām pirtī izmantot ir bīstami: tās izraisa spēcīgu alerģisku reakciju. Mēģiniet pirtī iztikt bez cigaretēm un alkoholiskiem dzērieniem. Siltuma procedūras nav saderīgas ar alkoholu un nikotīnu. Tas bieži noved pie smadzeņu asinsvadu spazmām.

Neskatoties uz visiem pirts labumiem, pastāv arī kontrindikācijas. Nedrīkst pērties cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu, epilepsiju, sirds mazspēju un vēnu slimībām, asinsvadu un vairogdziedzeru problēmām. Akūtas nierakmeņu un čūlu slimībām, hronisko iekaisumu , audzējiem un bronhītu, pirts apmeklējums nav ieteicams.

Pastāv vairāki pirts veidi un, lai saprast , kura ir piemērota tieši Jums, nepieciešams apmeklēt visas. Kurā jums būs ērtāk elpot-to jāizvēlas priekš sevis.

Somu pirts atšķiras no citām pirtīm ar pārāk sausu tvaiku un augstu temperatūru (līdz simt grādiem). Pateicoties ļoti zemam mitrumam, karstums ir vieglāk paciešams. Slotas somu saunā lietot nedrīkst, bet pērties var, izmantojot mitru dvieļi vai palagu. Lai pasargātu galvu no pārkaršanas, velk īpašus jūtama cepurītes. Turku pirts atšķiras ar augstu gaisa mitrumu, bet temperatūra nav augstāka par 50 grādiem. Pie tik augsta mitruma rodas iespaids, ka ieelpo ūdeni, nevis tvaiku. Šādu efektu var iegūt arī Romas tradicionālajā pirtī. Tomēr, turku pirti nedrīkst apmeklēt astmatiķi, jo mitrais gaiss, provocē lēkmes. Krievu pirts – pirts ar temperatūru 50-70 grādiem un gaisa mitrumu 40-70%. Šādā pirtī vienmēr ir stabila temperatūra ir nemainīgs mitrums. Lai izveidotu tvaiku, pirtnieks izmanto šķidrumus no ārstniecības augiem. Krievu pirtī pērās ar pirtsslotām no ozola, bērza vai kadiķa.